I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja witryny: 3 lipca 2015. de fr en

Użyteczne linki:

Link obowiązkowy:

Listy zakwalifikowanych do klas I
stan na dzień 3 lipca 2015 r.
Klasa A
Klasa B
Klasa C
Klasa D
Klasa E

UWAGA
Jeżeli nie ma cię na liście zakwalifikowanych - złóż podanie o ponowne rozpatrzenie podania (gotowy druk do pobrania w sekretariacie). Jest szansa, że znajdziemy dla ciebie miejsce w naszej szkole, jeżeli zwolnią się miejsca.
Publikacja listy przyjętych - 8 lipca (środa), godz. 14:00.

Jeżeli jesteś na liście zakwalifikowanych - niezwłocznie dostarcz oryginały świadectw, kartę informacyjną, zdjęcia i inne wymagane dokumenty.
Termin: 8 lipca (środa) do godz. 12:00.
Z okazji 70-lecia szkoły zapraszamy absolwentów
i byłych pracowników na
VIII Zjazd Absolwentów.
Przeczytaj ramowy program zjazdu
i apel dyrekcji.
Formularz zgłoszenia można wypełnić elektronicznie tutaj,
lub wydrukować stąd.

Jesteśmy najstarszą szkołą średnią w regionie kołobrzeskim.
Wraz z Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych tworzymy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika.
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 26 VI 2015 r. odszedł od nas
Jerzy Kus
wicedyrektor naszej szkoły w latach 1963-67,
nauczyciel fizyki.
Cześć Jego pamięci.

Najważniejsze dane

adres: ul. Łopuskiego 42-44
78-100 KOŁOBRZEG
telefon: (94)3544633, lub (94)3544588
fax: (94)3544633
e-mail: sekretariat@lokopernik.pl
zso@kolobrzeg.powiat.pl
dyrektor: mgr Józef Skorupiński
zastępcy dyrektora: mgr Anna Bańkowska
mgr Artur Dzierkowski
nr konta Rady Rodziców: 07 8566 1039 0400 4581 5003 0001 (przeczytaj apel dyrekcji.)
organ prowadzący: Powiat Kołobrzeski

Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, siłownią, stadionem lekkoatletycznym i kompleksem boisk, pracownią komputerową oraz – to unikat w skali województwa – obserwatorium astronomicznym. Stanowiska komputerowe w bibliotece dają uczniom swobodny i stały dostęp do internetu. Dla uczniów zamiejscowych jest internat na 100 miejsc i stołówka.

Ale najbardziej dumni ...

... jesteśmy z naszych zdolnych i ambitnych uczniów. Oto niektóre z naszych sukcesów.

W roku szkolnym 2014/2015:

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Patrycja Sobczak w olimpiadzie literatury i języka polskiego,
  • Maja Dziubak, Marek Kawka i Martyna Owczarek w olimpiadzie języka angielskiego,
  • Anna Karsznia, Wojciech Pawlak, Paweł Sak i Martyna Więcka w olimpiadzie historycznej,
  • Michał Sawicki w olimpiadzie geograficznej,
  • Rafał Jankowski w olimpiadzie informatycznej,
  • Jakub Jerszyński w olimpiadzie ekonomicznej,
  • Oliwia Gromadzka w olimpiadzie wiedzy o Polsce i świecie współczesnym.

Ponadto:

  • Anna Wojtyra zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień",
  • Sylwia Andrzejewska zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu "Z ortografią na co dzień",
  • Kamila Kowalska i Klaudia Paszkowska zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkursu wiedzy o mediach,
  • Drużyna w składzie: Jakub Dziurko, Tomasz Ochnio, Tomasz Pietrzak i Karol Poradowski zajęła IV miejsce w wojewódzkich zawodach matematycznych,
  • Drużyna w składzie: Agnieszka Janicka, Tomasz Ochnio, Jerzy Pawlik i Karol Poradowski zajęła V miejsce w wojewódzkim turnieju fizycznym, zaś Tomasz Ochnio w tych samych zawodach okazał się 4-tym fizykiem województwa,
  • Albert Żuchniewicz wygrał indeks Politechniki Gdańskiej w ogólnopolskim konkursie chemicznym.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2014r. w Rzeszowie
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce
a drużyna chłopców X miejsce
  • Michał Kosior zdobył złoty medal w skoku w dal w Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Daria Kurz zdobyła złoty medal w biegu na 100 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Daria Kurz i Zofia Małaczewska zdobyły srebrny medal w biegu sztafetowym 4x100 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Zofia Małaczewska zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Oliwia Małkiewicz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m p.pł. w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Sztafeta w składzie: Aleksandra Jakubik, Kamila Kordowska, Daria Kurz i Oliwia Małkiewicz zajęła I miejsce w biegu 4x100m w wojewódzkiej licealiadzie w biegach rozstawnych,
  • Sztafeta w składzie: Natalia Andrzejczyk, Joanna Chojnacka, Agata Gorączkowska i Klaudia Zub zajęła I miejsce w biegu 100m-200m-300m-400m w wojewódzkiej licealiadzie w biegach rozstawnych,
  • Sztafeta w składzie: Bartosz Antonik, Paweł Kwiecień, Karol Steń i Michał Zuziak zajęła I miejsce w biegu 4x100m w wojewódzkiej licealiadzie w biegach rozstawnych,
  • Drużyna w składzie: Kacper Karwowski, Maciej Kowalski, Joanna Pitucha i Tobiasz Smal zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie szachowej.

W roku szkolnym 2013/2014:

W rankingu "Rzeczypospolitej" za rok 2012/13
zajęliśmy 6 miejsce
wsród liceów ogólnokształcących woj. zachodniopomorskiego.
W promieniu 100 km wyprzedza nas tylko I LO w Koszalinie.
Sprawdź szczegóły.
  • Tymoteusz Basak został finalistą olimpiady chemicznej.

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Jakub Wolański w olimpiadzie języka angielskiego,
  • Igor Fenn, Julia Kobylarczyk, Maja Rymaszewska i Oliwia Wnuk w olimpiadzie języka niemieckiego,
  • Monika Czaczyk, Aleksandra Stępień i Michał Sypień w olimpiadzie języka łacińskiego (Michał Sypień awansował do finału ustnego II etapu i zdobył w nim wyróżnienie),
  • Martyna Więcka w olimpiadzie historycznej,
  • Alicja Drzycimska i Albert Żuchniewicz w olimpiadzie wiedzy ekologicznej,
  • Piotr Durbajło i Jakub Gabryjałowicz w olimpiadzie geograficznej,
  • Rafał Jankowski w olimpiadzie informatycznej,
  • Adrianna Kozłowska w olimpiadzie astronomicznej,
  • Magdalena Biesek w olimpiadzie ekonomicznej.

Ponadto:

  • Michał Sawicki zajął VII miejsce w finale ogólnopolskim konkursu geologicznego.
  • Drużyna w składzie: Tymoteusz Basak, Maciej Kociela i Michał Tkacz zajęła IV miejsce w wojewódzkim turnieju fizycznym,
  • Bartosz Zaremba wygrał indeks Politechniki Gdańskiej w organizowanym przez tę uczelnię konkursie chemicznym.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2013r. w Rzeszowie
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zajęła II miejsce
a drużyna chłopców XII miejsce
  • Michał Kosior zdobył brązowy medal w skoku w dal w Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Daria Kurz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Oliwia Małkiewicz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m p.pł. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, drużyna chłopców II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie lekkoatletycznej,
  • Sztafeta 4x100 dziewcząt, 4x100 chłopców i sztafeta szwedzka dziewcząt zajęły I miejsca w wojewódzkiej licealiadzie biegów rozstawnych,
  • Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie unihokeja,
  • Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych,
  • Drużyna w składzie: Jakub Gabryjałowicz, Kacper Karwowski, Maciej Kowalski i Klaudia Piasecka zajęła I miejsce w wojewódzkiej licealiadzie szachowej,

W roku szkolnym 2012/2013:

  • Anna Michalska została finalistką olimpiady chemicznej.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2012r. w Zielonej Górze
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce
a drużyna chłopców zdobyła VIII miejsce
  • Michał Kosior zdobył brązowy medal w trójskoku w Mistrzostwach Polski Juniorów,

W roku szkolnym 2014/2015 (stan na dzień 25 IX 2014r.)

Liczba uczniów: 539 (345 dziewcząt i 194 chłopców)
Liczba nauczycieli: 45
Liczba oddziałów: 18

Profile klas

Ia, IIa, IIIa — humanistyczny
Ib, If, IIb, IIf, IIIb, IIIf — biologiczno-chemiczny
Ic, IIc, IIIc — językowy
Id, IIId — matematyczno-fizyczny z informatyką
Ie, IIe, IIIe — matematyczno-fizyczny z geografią
Id — matematyczno-fizyczno-chemiczny

Języki obce

Uczniowie uczą się dwóch dowolnie wybranych języków spośród czterech następujących:

  • angielski
  • niemiecki
  • francuski
  • hiszpański

Jeden z języków, wybrany jako „pierwszy”, jest nauczany 3 godziny tygodniowo (j. angielski na trzech poziomach zaawansowania).
Wyjątkiem są klasy językowe (I c, II c, IIIc – patrz Profile). Język „drugi”, jest nauczany 2 godziny tygodniowo.

Ogłoszenia

W związku ze zbliżającym się jubileuszem szkoły i zjazdem absolwentów
dyrekcja szkoły ogłasza
KONKURS
na projekt znaczka zjazdowego.
Termin zgłaszania prac: 12 czerwca br.
Przeczytaj szczegółowy regulamin konkursu.
KONKURS FOTOGRAFICZNY
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego
Profilaktyką w raka
Termin zgłaszania prac: 39 maja br.
Przeczytaj szczegółowy regulamin konkursu.
W sekretariacie szkoły jest do nabycia
wydana z okazji 60-lecia szkoły „Księga Pamiątkowa...” (cena 20 zł).

do góry strony

Autorzy witryny: Grzegorz Kostałkowicz, Marek Muciek – kształt ogólny, kody.

Autor strony: Marek Muciek – treść.