I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja witryny: 19 kwietnia 2018. de fr en

Użyteczne linki:

Link obowiązkowy:

Od września 2018 r. uruchamiamy
klasy dwujęzyczne.
Rejestracja kandydatów od 9 maja do 22 maja
(inaczej niz w pozostałych szkołach!)
Zobacz plany nauczania i przeczytaj najświeższe informacje.

Jesteśmy najstarszą szkołą średnią w regionie kołobrzeskim.
Wraz z Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych i Bursą Międzyszkolną Nr 1 tworzymy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika.

Zobacz nasz film promocyjny "Kopernik to dobry wybór!"

Najważniejsze dane

adres: ul. Łopuskiego 42-44
78-100 KOŁOBRZEG
telefon: (94)3544633, lub (94)3544588
fax: (94)3544633
e-mail: sekretariat@lokopernik.pl
zso@kolobrzeg.powiat.pl
dyrektor: mgr Józef Skorupiński
zastępcy dyrektora: mgr Anna Bańkowska
mgr Artur Dzierkowski
nr konta Rady Rodziców: 07 8566 1039 0400 4581 5003 0001 (przeczytaj apel dyrekcji.)
organ prowadzący: Powiat Kołobrzeski

Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, siłownią, stadionem lekkoatletycznym i kompleksem boisk, pracownią komputerową oraz – to unikat w skali województwa – obserwatorium astronomicznym. Stanowiska komputerowe w bibliotece dają uczniom swobodny i stały dostęp do internetu. Dla uczniów zamiejscowych jest bursa na 100 miejsc i stołówka.

Ale najbardziej dumni ...

... jesteśmy z naszych zdolnych i ambitnych uczniów. Oto niektóre z naszych sukcesów.

W roku szkolnym 2017/2018:

W rankingu "Perspektyw" za rok 2016/17
zajęliśmy 7 miejsce
wsród liceów ogólnokształcących woj. zachodniopomorskiego.
W promieniu 100 km wyprzedza nas tylko I LO w Koszalinie.
  • Julia Ciesińska została laureatką olimpiady o bezpieczeństwie i obronności,
  • Bartosz Salwiczek został finalistą olimpiady astronomicznej,
  • Mateusz Boćko został finalistą olimpiady teologii katolickiej.

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Agnieszka Pruchnicka i Michalina Radzińskaw olimpiadzie literatury i języka polskiego,
  • Anastazja Mladenovska i Victoria Reinigerw olimpiadzie języka niemieckiego,
  • Dorota Brzozowska i Rafał Siarnik w olimpiadzie historycznej,
  • Grzegorz Czekało w olimpiadzie chemicznej,
  • Bartosz Salwiczek w olimpiadzie astronomicznej,
  • Julia Bartczak, Julian Chomicki i Sandra Kwiatkowskaw olimpiadzie ekonomicznej,
  • Zofia Wojciechowska w olimpiadzie ekologicznej,
  • Marta Aściukiewicz w olimpiadzie o bezpieczeństwie i obronności,

Poza tym:

  • Sara Kurczyńska zwyciężyła, a Michalina Schafer zajęła III miejsce w IX Bałtyckim Konkursie J. Angielskiego.

W sporcie:

  • drużyna w składzie: Julia Antolak, Mateusz Boćko, Michał Klejny i Maciej Wącior zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie szachowej.
  • drużyna w składzie: Kornelia Bińczyk, Julia Gruchała, Martyna Iwanejko i Oliwia Iwanejko zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie w biegach przełajowych.

W roku szkolnym 2016/2017:

  • Bartosz Salwiczek został laureatem olimpiady astronomicznej zajmując w finale VI miejsce,
  • Victoria Reiniger została finalistką olimpiadyjęzyka niemieckiego,
  • Katarzyna Piecyk zajęła II miejsce w finale olimpiady "Losy żołnierza i oręża polskiego",
  • Bartosz Okoń znalazł się w trójce zwycięzców ogólnopolskiego konkursu polonistycznego "Z ortografią na co dzień".

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2016r. w Słubicach
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
obie nasze drużyna dziewcząt i chłopców zajęły
VIII miejsce
  • drużyna w składzie: Julia Antolak, Arkadiusz Janowski, Tobiasz Smal i Maciej Wącior zwyciężyła w Ogólnopolskiej Licealiadzie Szachowej,
  • drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie lekkoatletycznej,
  • drużyna chłopców zajęła III miejsce w wojewódzkiej licealiadzie lekkoatletycznej,
  • drużyna dziewcząt zajęła III miejsce w wojewódzkich sztafetowych biegach przełajowych,
  • drużyna chłopców zajęła III miejsce w wojewódzkich zawodach w pływaniu.

W roku szkolnym 2015/2016:

  • Katarzyna Piecyk została laureatką olimpiady historycznej, oraz olimpiady tematycznej "Losy żołnierza...",
  • Albert Żuchniewicz został finalistą olimpiady chemicznej.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2015r. w Słubicach
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zajęła V miejsce
a drużyna chłopców X miejsce
  • Paweł Gremblewski zdobył srebrny medal w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Daria Kurz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Zofia Kreja zdobyła brązowy medal w chodzie na 3 km w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Kacper Karwowski zajął III miejsce w szachowych Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Drużyna w składzie: Kacper Karwowski, Tobiasz Smal i Maciej Wącior zwyciężyła w Ogólnopolskiej Licealiadzie Szachowej.

W roku szkolnym 2017/2018 (stan na dzień 19 IX 2017r.)

Liczba uczniów: 451 (292 dziewczęta i 159 chłopców)
Liczba nauczycieli: 45
Liczba oddziałów: 15

Profile klas

Ia, IIa, IIIa — humanistyczny
IIIb — biologiczno-chemiczny
Ib, IIb — biologiczno-chemiczny z j. angielskim
IIIc — językowy
Ic, IIc — społeczno-prawny z j. angielskim
Id, IId, IIId — matematyczno-fizyczny z informatyką
IIIe — matematyczno-fizyczny z geografią
Ie, IIe — matematyczno-chemiczny z informatyką

Języki obce

Uczniowie uczą się dwóch dowolnie wybranych języków spośród czterech następujących:

  • angielski
  • niemiecki
  • francuski
  • hiszpański

Jeden z języków, wybrany jako „pierwszy”, jest nauczany 3, 4 lub 5 godzin tygodniowo (patrz Profile) - j. angielski na trzech poziomach zaawansowania.
Język „drugi”, jest nauczany 2 godziny tygodniowo.

Ogłoszenia

W sekretariacie szkoły są do nabycia:
„Księga Pamiątkowa...” wydana z okazji 70-lecia szkoły (cena 25 zł). „Księga Pamiątkowa...” wydana z okazji 60-lecia szkoły (cena 10 zł).

Partner strategiczny



Fundator karty szkolnej.

do góry strony

Autorzy witryny: Grzegorz Kostałkowicz, Marek Muciek – kształt ogólny, kody.

Autor strony: Marek Muciek – treść.