I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

Ostatnia aktualizacja witryny: 16 września 2014. de fr en

Użyteczne linki:

Link obowiązkowy:

STYPENDIA WOJEWÓDZKIE
Jeśli:
  • - masz średnią co najmniej 4.75,
  • - dochód w rodzinie nie więcej niż 1078 zł/osobę,
to być może 6000zł czeka na Ciebie. Zobacz opis programu lub wejdź na stronę www.stypendia.wup.pl, dział „Pliki do pobrania.”

Jesteśmy najstarszą szkołą średnią w regionie kołobrzeskim.
Wraz z Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych tworzymy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika.

Najważniejsze dane

adres: ul. Łopuskiego 42-44
78-100 KOŁOBRZEG
telefon: (94)3544633, lub (94)3544588
fax: (94)3544633
e-mail: sekretariat@lokopernik.pl
zso@kolobrzeg.powiat.pl
dyrektor: mgr Józef Skorupiński
zastępcy dyrektora: mgr Anna Bańkowska
mgr Artur Dzierkowski
nr konta Rady Rodziców: 07 8566 1039 0400 4581 5003 0001 (przeczytaj apel dyrekcji.)
organ prowadzący: Powiat Kołobrzeski

Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, siłownią, stadionem lekkoatletycznym i kompleksem boisk, pracownią komputerową oraz – to unikat w skali województwa – obserwatorium astronomicznym. Stanowiska komputerowe w bibliotece dają uczniom swobodny i stały dostęp do internetu. Dla uczniów zamiejscowych jest internat na 100 miejsc i stołówka.

Ale najbardziej dumni ...

... jesteśmy z naszych zdolnych i ambitnych uczniów. Oto niektóre z naszych sukcesów.

W roku szkolnym 2013/2014:

W rankingu "Rzeczypospolitej" za rok 2012/13
zajęliśmy 6 miejsce
wsród liceów ogólnokształcących woj. zachodniopomorskiego.
W promieniu 100 km wyprzedza nas tylko I LO w Koszalinie.
Sprawdź szczegóły.
  • Tymoteusz Basak został finalistą olimpiady chemicznej.

Do etapów okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

  • Jakub Wolański w olimpiadzie języka angielskiego,
  • Igor Fenn, Julia Kobylarczyk, Maja Rymaszewska i Oliwia Wnuk w olimpiadzie języka niemieckiego,
  • Monika Czaczyk, Aleksandra Stępień i Michał Sypień w olimpiadzie języka łacińskiego (Michał Sypień awansował do finału ustnego II etapu i zdobył w nim wyróżnienie),
  • Martyna Więcka w olimpiadzie historycznej,
  • Alicja Drzycimska i Albert Żuchniewicz w olimpiadzie wiedzy ekologicznej,
  • Piotr Durbajło i Jakub Gabryjałowicz w olimpiadzie geograficznej,
  • Rafał Jankowski w olimpiadzie informatycznej,
  • Adrianna Kozłowska w olimpiadzie astronomicznej,
  • Magdalena Biesek w olimpiadzie ekonomicznej.

Ponadto:

  • Michał Sawicki zajął VII miejsce w finale ogólnopolskim konkursu geologicznego.
  • Drużyna w składzie: Tymoteusz Basak, Maciej Kociela i Michał Tkacz zajęła IV miejsce w wojewódzkim turnieju fizycznym,
  • Bartosz Zaremba wygrał indeks Politechniki Gdańskiej w organizowanym przez tę uczelnię konkursie chemicznym.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2013r. w Rzeszowie
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zajęła II miejsce
a drużyna chłopców XII miejsce
  • Michał Kosior zdobył brązowy medal w skoku w dal w Mistrzostwach Polski Juniorów,
  • Daria Kurz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Oliwia Małkiewicz zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m p.pł. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, drużyna chłopców II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie lekkoatletycznej,
  • Sztafeta 4x100 dziewcząt, 4x100 chłopców i sztafeta szwedzka dziewcząt zajęły I miejsca w wojewódzkiej licealiadzie biegów rozstawnych,
  • Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w wojewódzkiej licealiadzie unihokeja,
  • Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w wojewódzkim finale sztafetowych biegów przełajowych,
  • Drużyna w składzie: Jakub Gabryjałowicz, Kacper Karwowski, Maciej Kowalski i Klaudia Piasecka zajęła I miejsce w wojewódzkiej licealiadzie szachowej,

W roku szkolnym 2012/2013:

  • Anna Michalska została finalistką olimpiady chemicznej.

W sporcie:

W rozegranym we wrześniu 2012r. w Zielonej Górze
Finale Ogólnopolskim Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych
nasza drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce
a drużyna chłopców zdobyła VIII miejsce
  • Michał Kosior zdobył brązowy medal w trójskoku w Mistrzostwach Polski Juniorów,

W roku szkolnym 2011/2012:

  • W rozegranych w kwietniu br. w Mediolanie międzynarodowych zawodach chemicznych EChemTest Tymoteusz Basak zdobył II miejsce, wyprzedzając reprezentantów 14 krajów Europy.
  • Igor Sobczak został finalistą olimpiady filozoficznej.

W sporcie:

W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego
nasza szkoła zajęła I miejsce
w stawce 131 sklasyfikowanych szkół.
  • Michał Kosior zdobył złoty medal w trójskoku w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
  • Dawid Stanowski zajął IV miejsce w pchnięciu kulą, w tych samych zawodach, a
  • Monika Miśta zajęła V miejsce w pchnięciu kulą, w tych samych zawodach.

W roku szkolnym 2013/2014

Liczba uczniów: 567 (351 dziewcząt i 216 chłopców)
Liczba nauczycieli: 52
Liczba oddziałów: 19

Profile klas

Ia, IIa, IIIa — humanistyczny
Ib, If, IIb, IIf, IIIb — biologiczno-chemiczny
IIIc — historyczno-społeczny
IId, IIId — matematyczno-fizyczny z informatyką
Ie, IIe — matematyczno-fizyczny z geografią
Id, IIIe — matematyczno-fizyczno-chemiczny
Ic, IIc, IIIf, IIIg — językowy

Języki obce

Uczniowie uczą się dwóch dowolnie wybranych języków spośród czterech następujących:

  • angielski
  • niemiecki
  • francuski
  • hiszpański

Jeden z języków, wybrany jako „pierwszy”, jest nauczany 3 godziny tygodniowo (j. angielski na trzech poziomach zaawansowania).
Wyjątkiem są klasy językowe (I c, II c, IIIf i IIIg – patrz Profile). Język „drugi”, jest nauczany 2 godziny tygodniowo.

Ponadto niektóre klasy poznają łacinę.

Ogłoszenia

W sekretariacie szkoły jest do nabycia
wydana z okazji 60-lecia szkoły „Księga Pamiątkowa...” (cena 20 zł).

do góry strony

Autorzy witryny: Grzegorz Kostałkowicz, Marek Muciek – kształt ogólny, kody.

Autor strony: Marek Muciek – treść.